czwartek, 12 lutego 2009


Prawa człowieka
a Europejski Trybunał Praw Człowieka.


Europejski Trybunał Praw Człowieka w sprawie Alicji Tysiąc posłużył się jedną przesłanką. Zastosowana metodyka nie jest znana w całym cywilizowanym świecie, funkcjonuje w opozycji do zasad myślenia analitycznego i syntetycznego. Sędziowie tegoż Trybunału ( poza jednym ) wykazali tym samym brak kwalifikacji w zakresie logiki formalnej, semantyki logicznej, genetyki molekularnej, prawa i etyki. Sędziowie nie dopuścili do głosu polskich naukowców z dziedziny medycyny.Sędziowie ci zaprezentowali jedynie swoje subiektywne poglądy, które odzwierciedli w wyroku. W odwołaniu się do Wielkiej Izby polski rząd zawarł argumentację naukową, etyczną i prawną. Sędziowie Wielkiej Izby nie zapoznali się z tekstem odwołania, jak też nie zastosowali polskiego prawa, pomimo ciążącego na nich takiego obowiązku. Postawa taka stanowi pogardę dla prawdy i sprawiedliwości ( veritas et iustitia ) wysokiego Europejskiego Trybunału. Wydano wyrok podtrzymujący wyrok pierwszej instancji, jednocześnie odmówiono wydania jego uzasadnienia. Aktem takim Trybunał dopuścił się autodeprecjacji i naraził wszystkich cywilizowanych obywateli Europy na zderzenie się z postcywilizacją.
Córka Alicji Tysiąc w świetle takiego wyroku żyje nielegalnie a Polska musi wypłacić odszkodowanie Alicji Tysiąc, dlatego, że nie wyraziła zgody na zabicie dziecka. Alicja Tysiąc mogła zabić swoje dziecko w myśl Europejskiego Trybunału jak czytamy w uzasadnieniu pierwszej instancji, dlatego, ponieważ pozwala na to jak określono "jej prywatność". - ( to jedyna przesłanka na jakiej oparł się Trybunał.) To kuriozalne uzasadnienie usprawiedliwia każdą zbrodnię.
Tak wygląda przestrzeganie praw człowieka przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Reforma europejskiego wymiaru sprawiedliwości stanowi o konieczności dziejowej Europy.



Brak komentarzy: